pieniadz.pl

Atlanta SA
Treść uchwał podjętych przez WZA Atlanta Poland S.A. dnia 21 czerwca 2011 roku.

01-07-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2011 k
Data sporządzenia: 2011-07-01
Skrócona nazwa emitenta
ATLANTAPL
Temat
Treść uchwał podjętych przez WZA Atlanta Poland S.A. dnia 21 czerwca 2011 roku.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd "ATLANTA POLAND" S.A. informuje, że w raporcie bieżącym nr 12/2011 z dnia 22 czerwca 2011 r. stwierdzono następujące błędy, które Spółka koryguje niniejszym raportem:

1. Odnośnie określenia podstawy prawnej raportu nr 12/2011:
zamiast:
"Zgodnie z § 38 ust 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.02.2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. nr 33 z.2009 r. poz. 259) Zarząd "ATLANTA POLAND" S.A. przekazuje do publicznej wiadomości treść uchwał podjętych na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "ATLANTA POLAND" S.A. w dniu 21 czerwca 2011 r."
powinno być:
"Zgodnie z § 38 ust. 1 pkt 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.02.2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. nr 33 z 2009 r., poz. 259 ze zmianami) Zarząd "ATLANTA POLAND" S.A. przekazuje do publicznej wiadomości treść uchwał podjętych na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu "ATLANTA POLAND" S.A. w dniu 21 czerwca 2011 r."
2. W treści przekazanej raportem bieżącym nr 12/2011 uchwały nr 17 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawie zmiany Statutu, podjętej w dniu 21 czerwca 2011 r.:
- w punkcie 18) powyższej uchwały nr 17 zamiast:
"18) Dotychczasowy § 36. w brzmieniu:
"Rok obrotowy Spółki pokrywa się z rokiem kalendarzowym."
otrzymuje brzmienie:
"1. Z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 i 3 rokiem obrotowym Spółki jest okres kolejnych 12 (dwunastu) miesięcy kalendarzowych rozpoczynający się w dniu 1 sierpnia, a kończący się w dniu 31 lipca następnego roku kalendarzowego.
2. Postanowienia zawarte w ust. 1 stosuje się począwszy od roku obrotowego rozpoczynającego się w dniu 1 sierpnia 2013 r.
3. Rok obrotowy rozpoczynający się w dniu 1 stycznia 2012 r. kończy się w dniu 31 lipca 2013 r."
powinno być:
"18) Dotychczasowy § 36. w brzmieniu:
"Rok obrotowy Spółki pokrywa się z rokiem kalendarzowym."
otrzymuje brzmienie:
"1. Z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 i 3 rokiem obrotowym Spółki jest okres kolejnych 12 (dwunastu) miesięcy kalendarzowych rozpoczynający się w dniu 1 lipca, a kończący się w dniu 30 czerwca następnego roku kalendarzowego.
2. Postanowienia zawarte w ust. 1 stosuje się począwszy od roku obrotowego rozpoczynającego się w dniu 1 lipca 2013 r.
3. Rok obrotowy rozpoczynający się w dniu 1 stycznia 2012 r. kończy się w dniu 30 czerwca 2013 r."
Prawidłowa treść uchwały nr 17 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia "ATLANTA POLAND" S.A. w sprawie zmiany Statutu, podjętej w dniu 21 czerwca 2011 r., jest następująca:
"UCHWAŁA NR 17
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
"ATLANTA POLAND" S.A. z siedzibą w Gdańsku
z dnia 21 czerwca 2011 r.
w sprawie zmiany Statutu Spółki
Zwyczajne Walne Zgromadzenie, działając na podstawie przepisu art. 430 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 34 ust. 1 pkt 5 Statutu Spółki dokonuje następujących zmian Statutu Spółki:
1) Po § 4. dodaje się § 4a. w brzmieniu:
"Spółka prowadzi własną stronę internetową, na której zamieszcza informacje i dokumenty co najmniej w zakresie wymaganym przepisami Kodeksu Spółek Handlowych."
2) skreśla się w całości § 6a. w brzmieniu:
"1. Zarząd jest upoważniony do dokonania w okresie do dnia 30 czerwca 2007 r. jednego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o kwotę 144.568,00 (sto czterdzieści cztery tysiące pięćset sześćdziesiąt osiem) złotych (kapitał docelowy) w drodze emisji 144.568 (sto czterdzieści cztery tysiące pięćset sześćdziesiąt osiem) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii I o wartości nominalnej 1 (jeden) złoty każda ("Akcje Serii I").
2. Zarząd jest upoważniony, aby w granicach kapitału docelowego dokonał jednego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w zamian za wkład niepieniężny w postaci 1.134 (jeden tysiąc sto trzydzieści cztery) udziały w kapitale zakładowym Bakal Center spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zabrzu przy ul. Pawliczka 25, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sadowego – Rejestru Przedsiębiorców, Sąd Rejonowy w Gliwicach pod nr KRS 0000105933.
3. Zarząd Spółki w uchwale o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, ma prawo zamieścić w Statucie Spółki redakcyjne zmiany związane z wprowadzeniem do jego treści konkretnych kwot podwyższenia kapitału zakładowego oraz wskazania liczby wyemitowanych akcji.
4. Zawarcie umowy o objęcie Akcji Serii I oraz wydanie przez Zarząd Akcji Serii I w zamian za wkład niepieniężny, o którym mowa w §6a ust. 2 Statutu, nie wymaga zgody Rady Nadzorczej Spółki.
5. Zarząd działając za zgodą Rady Nadzorczej oraz wyłącznie w zakresie, w jakim jest to konieczne dla objęcia Akcji Serii I w zamian za wkład niepieniężny, o którym mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu, może wyłączyć prawo poboru dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego.
6. Zarząd jest upoważniony i zobowiązany do dokonania wszelkich czynności związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, w tym w szczególności do zawarcia umowy o objęcie Akcji Serii I, przeprowadzenia i zarejestrowania emisji Akcji Serii I, ustalenia wszelkich terminów związanych z przeprowadzeniem emisji tych akcji oraz dokonania przydziału tych akcji."
3) skreśla się w całości § 6b. w brzmieniu:
"1. Zarząd jest upoważniony do dokonania w terminie do dnia 28 czerwca 2010 r. jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego Spółki o łączną kwotę nie większą 220.000,00 (słownie: dwieście dwadzieścia tysięcy) złotych (kapitał docelowy) w drodze emisji nie więcej niż 220.000 (słownie: dwieście dwadzieścia tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 (jeden) złoty każda.
2. Cena emisyjna akcji nowych emisji w ramach kapitału docelowego wynosić będzie 1 (słownie: jeden) złoty.
3. Zarząd Spółki, za zgodą Rady Nadzorczej, ma prawo wyłączyć prawo poboru akcji, które zostaną wyemitowane w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, pod warunkiem, że akcje wyemitowane w ramach kapitału docelowego będą zaoferowane wyłącznie osobom uprawnionym do objęcia tych akcji w ramach programu motywacyjno-uznaniowego realizowanego przez Spółkę, zgodnie z przyjętym w Spółce regulaminem programu motywacyjno-uznaniowego, jaki zostanie uchwalony przez Radę Nadzorczą Spółki.
4. Zarząd Spółki, zgodnie z art. 446 § 1 kodeksu spółek handlowych jest upoważniony i zobowiązany do dokonania wszelkich czynności związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, w tym w szczególności do: przeprowadzenia i zarejestrowania emisji akcji, które zostaną wyemitowane w ramach kapitału docelowego, ustalenia wszelkich terminów związanych z przeprowadzeniem emisji tych akcji oraz dokonania przydziału tych akcji z uwzględnieniem zasad wynikających z przyjętego przez Spółkę programu motywacyjno-uznaniowego dla kluczowych pracowników i współpracowników Spółki, wprowadzenia w statucie redakcyjnych zmian związanych z wprowadzeniem do statutu zapisów dotyczących konkretnych kwot podwyższenia kapitału zakładowego oraz oznaczeń serii i liczby akcji wyemitowanych w związku z danym podwyższeniem kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego."
4) Dotychczasowy § 8. ust. 7 w brzmieniu:
"7. Wobec spółki uważa się za Akcjonariusza tylko tę osobę, która wpisana jest do księgi akcyjnej, lub posiadacza akcji na okaziciela, z uwzględnieniem przepisów o publicznym obrocie papierami wartościowymi."
otrzymuje brzmienie:
"7. Wobec Spółki uważa się za Akcjonariusza tylko tę osobę, która wpisana jest do księgi akcyjnej, lub posiadacza akcji na okaziciela, z uwzględnieniem przepisów o obrocie instrumentami finansowymi."
5) skreśla się § 18. ust. 5 w brzmieniu:
"5. Zarząd jest zobowiązany w terminie 6 (sześciu) miesięcy po upływie roku obrachunkowego sporządzić oraz udostępnić Walnemu Zgromadzeniu: bilans, rachunek zysków i strat oraz pisemne sprawozdanie z działalności Spółki w okresie sprawozdawczym, które to dokumenty przed upływem 6 (sześciu) miesięcy po upływie roku obrachunkowego powinny zostać zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie. Dokumenty te powinny być podpisane przez wszystkich członków Zarządu. Odmowa podpisu powinna mieć formę pisemną i zawierać uzasadnienie."
6) W § 25. dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
"3. W Spółce działa Komitet Audytu, który wykonuje zadania określone w obowiązujących przepisach prawa. W skład Komitetu Audytu wchodzi 3 (trzech) członków powoływanych i odwoływanych przez Radę Nadzorczą spośród jej członków. Przynajmniej jeden członek Komitetu Audytu powinien spełniać warunki niezależności i posiadać kwalifikacje w dziedzinie rachunkowości lub rewizji finansowej. Jeżeli Rada Nadzorcza składa się z 5 (pięciu) członków, nie powołuje się odrębnego Komitetu Audytu, a zadania Komitetu Audytu wykonuje Rada Nadzorcza."
7) Dotychczasowy § 27. w brzmieniu:
"Członkowie Rady Nadzorczej otrzymują wynagrodzenie w wysokości ustalonej przez Walne Zgromadzenie."
otrzymuje brzmienie:
"Walne Zgromadzenie może przyznać wszystkim lub niektórym członkom Rady Nadzorczej wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej. Wysokość wynagrodzenia członka Rady Nadzorczej ustala Walne Zgromadzenie. Walne Zgromadzenie może zróżnicować wysokość wynagrodzenia poszczególnych członków Rady Nadzorczej."
8) Dotychczasowy § 28. w brzmieniu:
"1. Najwyższym organem Spółki jest Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, w którym uczestniczą uprawnieni z akcji, przy czym każda akcja daje prawo do jednego głosu.
2. Z zastrzeżeniem przepisów o publicznym obrocie papierami wartościowymi, właściciele akcji imiennych oraz zastawnicy i użytkownicy, którym przysługuje prawo głosu mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli są wpisani do księgi akcyjnej przynajmniej na 1 (jeden) tydzień przed odbyciem Walnego Zgromadzenia.
3. Z zastrzeżeniem przepisów o publicznym obrocie papierami wartościowymi, Akcjonariusze akcjami na okaziciela mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli akcje te zostaną złożone w siedzibie Spółki przynajmniej na tydzień przed terminem Walnego Zgromadzenia i nie zostaną odebrane przed ukończeniem Walnego Zgromadzenia. Zamiast akcji mogą być złożone w tym samym terminie zaświadczenia wydane przez notariusza, w banku lub domu maklerskim mającym siedzibę lub oddział w Rzeczypospolitej Polskiej wskazanym w ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia, potwierdzające złożenie akcji i to, że akcje te nie zostaną wydane Akcjonariuszowi przed ukończeniem Walnego Zgromadzenia."
otrzymuje brzmienie:
"1. Najwyższym organem Spółki jest Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, w którym uczestniczą uprawnieni z akcji. Każda akcja daje prawo do jednego głosu. Akcjonariusz może głosować odmiennie z każdej z posiadanych akcji.
2. Prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące Akcjonariuszami Spółki na szesnaście dni przed datą Walnego Zgromadzenia (dzień rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu). Dzień rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu jest jednolity dla uprawnionych z akcji na okaziciela i akcji imiennych.
3. Uprawnieni z akcji imiennych i świadectw tymczasowych oraz zastawnicy i użytkownicy, którym przysługuje prawo głosu, mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli są wpisani do księgi akcyjnej w dniu rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu.
4. Akcje na okaziciela mające postać dokumentu dają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu Spółki, jeżeli dokumenty akcji zostaną złożone w Spółce nie później niż w dniu rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i nie będą odebrane przed zakończeniem tego dnia. Zamiast akcji może być złożone zaświadczenie wydane na dowód złożenia akcji u notariusza, w banku lub firmie inwestycyjnej mających siedzibę lub oddział na terytorium Unii Europejskiej lub państwa będącego stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, wskazanych w ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia. W zaświadczeniu wskazuje się numery dokumentów akcji i stwierdza, że dokumenty akcji nie będą wydane przed upływem dnia rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu.
5. Uprawniony ze zdematerializowanych akcji na okaziciela, w celu uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, może uzyskać imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu na zasadach określonych w Kodeksie Spółek Handlowych lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, określony w obowiązujących przepisach prawa.
6. Listę uprawnionych z akcji na okaziciela do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu Spółka ustala na podstawie akcji złożonych w Spółce zgodnie z ust. 4 oraz wykazu sporządzonego przez podmiot prowadzący depozyt papierów wartościowych zgodnie z przepisami o obrocie instrumentami finansowymi.
7. Podmiot prowadzący depozyt papierów wartościowych sporządza wykaz, o którym mowa w ust. 6, na podstawie wykazów przekazywanych nie później niż na dwanaście dni przed datą Walnego Zgromadzenia przez podmioty uprawnione zgodnie z przepisami o obrocie instrumentami finansowymi. Podstawą sporządzenia wykazów przekazywanych podmiotowi prowadzącemu depozyt papierów wartościowych są wystawione zaświadczenia o prawie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu."
9) Po § 28. dodaje się § 28a. w brzmieniu:
"Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu."
10) Dotychczasową treści § 29. oznacza się jako ust. 1;
11) W § 29. dodaje się ust. 2 w brzmieniu:
"2. Akcjonariusz może żądać przesłania mu listy Akcjonariuszy nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres, na który lista powinna być wysłana."
12) Dotychczasowy § 30. w brzmieniu:
"1. Walne Zgromadzenie obraduje jako zwyczajne albo nadzwyczajne i odbywa się w siedzibie Spółki, a nadto w Gdyni, Sopocie, Pruszczu Gdańskim i Warszawie.
2. Zwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd i odbywa się ono corocznie w terminie 6 (sześciu) miesięcy po upływie roku obrotowego.
3. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwoływane jest przez Zarząd z inicjatywy własnej, na żądanie Rady Nadzorczej oraz na wniosek Akcjonariusza lub Akcjonariuszy reprezentujących jedną dziesiątą część kapitału zakładowego, zgłoszony Zarządowi na piśmie najpóźniej na 1 (jeden) miesiąc przed proponowanym terminem Walnego Zgromadzenia. Zarząd ma obowiązek zadośćuczynić temu żądaniu w terminie 14 (czternastu) dni od daty otrzymania wniosku.
4. W sytuacjach określonych w Kodeksie Spółek Handlowych Spółek prawo zwołania zarówno zwyczajnego, jak i nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ma Rada Nadzorcza.
5. Walne Zgromadzenie uchwala regulamin Walnego Zgromadzenia określający szczegółowo tryb funkcjonowania tego organu Spółki."
otrzymuje brzmienie:
"1. Walne Zgromadzenie obraduje jako zwyczajne albo nadzwyczajne i odbywa się w siedzibie Spółki, a nadto w Gdyni, Sopocie, Pruszczu Gdańskim i Warszawie.
2. Zwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd i odbywa się ono corocznie w terminie 6 (sześciu) miesięcy po upływie roku obrotowego.
3. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwoływane jest przez Zarząd z inicjatywy własnej, na żądanie Rady Nadzorczej oraz na wniosek Akcjonariusza lub Akcjonariuszy reprezentujących co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego. Zarząd ma obowiązek zadośćuczynić temu żądaniu w terminie 14 (czternastu) dni od daty otrzymania wniosku.
4. W sytuacjach określonych w Kodeksie Spółek Handlowych prawo zwołania zarówno zwyczajnego, jak i nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ma Rada Nadzorcza.
5. Akcjonariusze reprezentujący co najmniej połowę kapitału zakładowego lub co najmniej połowę ogółu głosów w Spółce mogą zwołać nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Akcjonariusze wyznaczają przewodniczącego tego nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
6. Walne Zgromadzenie uchwala regulamin Walnego Zgromadzenia określający szczegółowo tryb funkcjonowania tego organu Spółki."
13) Dodaje się nowy § 31. w brzmieniu:
"Walne Zgromadzenie zwołuje się przez ogłoszenie dokonywane na stronie internetowej Spółki oraz w sposób określony dla przekazywania informacji bieżących zgodnie z przepisami o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Ogłoszenie powinno być dokonane co najmniej na 26 (dwadzieścia sześć) dni przed terminem Walnego Zgromadzenia. Ogłoszenie powinno zawierać co najmniej informacje wymagane przepisami Kodeksu Spółek Handlowych."
14) Dotychczasowy § 33. w brzmieniu:
"Akcjonariusze mogą uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocników."
otrzymuje brzmienie:
"1. Akcjonariusz może uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika.
2. Pełnomocnik może reprezentować więcej niż jednego Akcjonariusza i głosować odmiennie z akcji każdego Akcjonariusza.
3. Akcjonariusz posiadający akcje zapisane na więcej niż jednym rachunku papierów wartościowych może ustanowić oddzielnych pełnomocników do wykonywania praw z akcji zapisanych na każdym z rachunków.
4. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu wymaga udzielenia na piśmie lub w postaci elektronicznej. Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa w postaci elektronicznej Akcjonariusz zobowiązany jest zawiadomić o tym Spółkę przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Sposób zawiadomienia określa regulamin Walnego Zgromadzenia.
6. Postanowienia ust. 4 i 5 stosuje się odpowiednio do odwołania pełnomocnictwa.
7. Członek Zarządu i pracownik Spółki mogą być pełnomocnikami na Walnym Zgromadzeniu.
8. Jeżeli pełnomocnikiem na Walnym Zgromadzeniu jest członek Zarządu, członek Rady Nadzorczej, likwidator, pracownik Spółki lub członek organów lub pracownik spółki lub spółdzielni zależnej od Spółki, pełnomocnictwo może upoważniać do reprezentacji tylko na jednym Walnym Zgromadzeniu. Pełnomocnik ma obowiązek ujawnić Akcjonariuszowi okoliczności wskazujące na istnienie bądź możliwość wystąpienia konfliktu interesów. Udzielenie dalszego pełnomocnictwa jest wyłączone. Pełnomocnik, o którym mowa w zdaniach poprzedzających, głosuje zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez Akcjonariusza."
15) Po § 33. dodaje się § 33a. w brzmieniu:
"Akcjonariusz może głosować jako pełnomocnik przy powzięciu dotyczących jego osoby uchwał w sprawie jego odpowiedzialności wobec Spółki z jakiegokolwiek tytułu, w tym udzielenia absolutorium, zwolnienia z zobowiązania wobec spółki oraz sporu pomiędzy nim a Spółką. Postanowienia § 33 ust. 8 stosuje się odpowiednio."
16) Dotychczasowy § 34. ust. 3 w brzmieniu:
"3. Wszystkie sprawy, które mają być przedstawione do rozpatrzenia przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powinny być zaopiniowane przez Radę Nadzorczą. Opinia Rady Nadzorczej powinna być odczytana na Walnym Zgromadzeniu przed rozpatrzeniem danej sprawy. Akcjonariusze posiadający łącznie co najmniej dziesiątą część kapitału zakładowego, którzy domagają się zwołania Walnego Zgromadzenia albo postawienia określonych spraw na porządku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia, zobowiązani są do zgłoszenia zawczasu tych wniosków Zarządowi na piśmie celem uzyskania opinii Rady Nadzorczej."
otrzymuje brzmienie:
"3. Wszystkie sprawy, które mają stanowić przedmiot uchwał Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, powinny być zaopiniowane przez Radę Nadzorczą. Opinia Rady Nadzorczej powinna być przedstawiona na Walnym Zgromadzeniu przed rozpatrzeniem danej sprawy."
17) W § 34. dodaje się ust. 4, ust. 5 i ust. 6 w brzmieniu:
"4. Akcjonariusz lub Akcjonariusze reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi nie później niż na 21 (dwadzieścia jeden) dni przed wyznaczonym terminem Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie lub projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone w postaci elektronicznej.
5. Akcjonariusz lub Akcjonariusze reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą przed terminem Walnego Zgromadzenia zgłaszać Spółce na piśmie lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad.
6. Każdy z Akcjonariuszy może podczas Walnego Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad."
18) Dotychczasowy § 36. w brzmieniu:
"Rok obrotowy Spółki pokrywa się z rokiem kalendarzowym."
otrzymuje brzmienie:
"1. Z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 i 3 rokiem obrotowym Spółki jest okres kolejnych 12 (dwunastu) miesięcy kalendarzowych rozpoczynający się w dniu 1 lipca, a kończący się w dniu 30 czerwca następnego roku kalendarzowego.
2. Postanowienia zawarte w ust. 1 stosuje się począwszy od roku obrotowego rozpoczynającego się w dniu 1 lipca 2013 r.
3. Rok obrotowy rozpoczynający się w dniu 1 stycznia 2012 r. kończy się w dniu 30 czerwca 2013 r."
19) Dotychczasowy § 38. w brzmieniu:
"Sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki winny być sporządzone przez Zarząd nie później niż w terminie 3 (trzech) miesięcy od końca roku obrotowego. Walne Zgromadzenie w terminie 6 (sześciu) miesięcy od końca roku obrotowego powinno powziąć uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdań."
otrzymuje brzmienie:
"1. Zarząd jest zobowiązany zapewnić sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego nie później niż w ciągu 3 (trzech) miesięcy od dnia bilansowego i przedstawić je Walnemu Zgromadzeniu. Roczne sprawozdanie finansowe podlega zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie, nie później niż 6 (sześć) miesięcy od dnia bilansowego. Sprawozdanie finansowe podpisuje - podając zarazem datę podpisu - osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych, i wszyscy członkowie Zarządu. Odmowa podpisu wymaga pisemnego uzasadnienia dołączonego do sprawozdania finansowego.
2. Postanowienia ust. 1 stosuje się odpowiednio do sprawozdania z działalności Spółki, przy czym tego sprawozdania nie podpisuje osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych."
W głosowaniu jawnym nad uchwałą nr 17 oddano ważne głosy z 3.565.764 akcji, co stanowi 58,53 % kapitału zakładowego. W głosowaniu oddano 3.565.764 ważne głosy, w tym 3.565.764 głosy "za" przyjęciem uchwały, 0 głosów "przeciw" i 0 głosów "wstrzymujących się".
Uchwała nr 17, w brzmieniu wskazanym powyżej, została przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie przyjęta.
Wobec uchwały nr 17, w brzmieniu wskazanym powyżej, nie zgłoszono żadnych sprzeciwów.

Pozostała treść raportu jest prawidłowa i pozostaje bez zmian.



Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm