pieniadz.pl

Bank BPH SA
Kandydatury do Rady Nadzorczej Banku

07-06-2016


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2016
Data sporządzenia: 2016-06-07
Skrócona nazwa emitenta
BANKBPH
Temat
Kandydatury do Rady Nadzorczej Banku
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 15/2016 z dnia 16 maja 2016 r. Bank BPH SA informuje, iż w związku z upływem kadencji obecnej Rady Nadzorczej, został powiadomiony, iż podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 13 czerwca 2016 roku następujący, dotychczasowi członkowie Rady Nadzorczej zostaną zaproponowani na kolejną trzyletnią kadencję:
1. Wiesław Rozłucki,
2. Denis Hall,
3. Andrew Bull,
4. Rafal Rybkowski,
5. Beata Stelmach.
Ponadto do składu Rady Nadzorczej zostanie zgłoszony nowy, wskazany poniżej kandydat na członka Rady Nadzorczej:
1. Peter Salzer.

Życiorysy kandydatów do Rady Nadzorczej Banku:

Wiesław Rozłucki
Dr Wiesław Rozłucki jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej _1970_. Uzyskał stopień doktora w zakresie geografii ekonomicznej. W latach 1990-1994 był doradcą Ministra Finansów, dyrektorem Departamentu Rozwoju Rynku Kapitałowego w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych oraz członkiem Komisji Papierów Wartościowych. Pełnił funkcję prezesa zarządu GPW od jej założenia w 1991 r. przez 5 kadencji do 2006 r. Był również przewodniczącym rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz członkiem władz Światowej Federacji Giełd i Federacji Giełd Europejskich. Jest aktywnie zaangażowany w ruch corporate governance w Polsce. Jest współzałożycielem i przewodniczącym rady programowej Polskiego Instytutu Dyrektorów, członkiem rad nadzorczych dużych spółek publicznych oraz prowadzi doradztwo strategiczne i finansowe

Denis Hall
Denis Hall jest Dyrektorem ds. Ryzyka w GE Capital Global Consumer. Z bankowością związany jest od początku swojej kariery zawodowej – pierwsza praca w Barclays Bank w roku 1974. W roku 1985 zaczął pracę w Citibank, gdzie zajmował stanowiska kierownicze, a następnie został członkiem zarządu Deutsche Bank PGK, Niemcy. W październiku 2007 r. Denis Hall zaczął pracę w GE Money Bank. Zasiadał w radach nadzorczych Garanti Bank w Turcji, BAC w Ameryce Środkowej, oraz Budapest Banku na Węgrzech. Obecnie oprócz zasiadania w Radzie Nadzorczej Banku BPH jest także członkiem rad nadzorczych Cembra Money Bank Switzerland oraz Moneta Money Bank Czech – oba banki notowane są na giełdach.

Andrew Bull
Andrew Bull jest Głównym Dyrektorem Prawnym w GE Capital International.
Jest kwalifikowanym radcą prawnym w Wielkiej Brytanii i RPA. Swoją karierę rozpoczął w Kancelarii MacCallums w Cape Town. Następnie podjął pracę w departamencie prawnym Banku DKB International w Londynie. Stamtąd przeniósł się do departamentu banków i finansowania przejęć kancelarii Clifford Chance LLP.
Andrew Bull dołączył do GE Money w Wielkiej Brytanii w 2001 roku jako starszy radca ds. korporacyjnych i wsparcia biznesu. W 2005 otrzymał awans na starszego radcę ds. rozwoju biznesu w GE Money EMEA, gdzie był odpowiedzialny za fuzje, przejęcia i pan-europejskie przedsięwzięcia wspólne.
Od 2009 Andrew Bull był Głównym Radcą Prawnym w różnych biznesach w GE Capital. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Głównego Radcy Prawnego w GE Capital Global Banking dla Europy Zachodniej, Rosji i Łotwy. W latach 2011-2013 zajmował stanowisko Głównego Radcy Prawnego w GE Capital European Mortgage and Restructuring Group, a w latach 2013-2014 był Głównym Radcą Prawnym w GE Capital International Strategic Ventures and Restructuring Group.
W maju 2014, Andrew Bull objął swoje aktualne stanowisko, jako Główny Dyrektor Prawny w GE Capital International. Jest odpowiedzialny za kwestie prawne na 26 rynkach na terenie krajów EMEA, Azji i Pacyfiku.
Andrew Bull ukończył Uniwersytet w Cape Town na kierunkach: Handel _specjalność: rachunkowość_ oraz Prawo.

Rafał Rybkowski
Rafał Rybkowski ukończył studia magisterskie na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej _SGH_ w Warszawie. W latach 1991-1993 pracował, jako starszy audytor w Coopers & Lybrand Polska Sp. z o.o., następnie w Benckiser Poland SA sprawując funkcję kierownika Działu Gospodarki Pieniężnej. Od 1996 do 1999 r. był dyrektorem finansowym i członkiem Zarządu AIG Polska SA, a w latach 1999-2003 dyrektorem finansowym i wiceprezesem Zarządu spółki akcyjnej Metropolitan Life Ubezpieczenia na Życie. W 2003 r. oddelegowany został do MetLife Indonezja, gdzie do 2005 r. był dyrektorem finansowym i wiceprezesem Zarządu. W latach 2005-2006 współuczestniczył w budowie nowej spółki Metlife w Irlandii w Regionie EIMEA _Europa, Indie i Azja Środkowo-Wschodnia_. Następnie pełnił funkcję wiceprezydenta ds. finansowych w MetLife Australia oraz w Regionie Azji i Pacyfiku. W 2009 r. zaangażowany przez MetLife US, jako doradca przy międzynarodowym projekcie fuzji i przejęć. W latach 2010-2012 pełnił funkcję członka Zarządu Ciech S.A. do spraw finansów i IT. Obecnie pełni funkcję członka Zarządu oraz dyrektora finansowego Towarzystwa Ubezpieczeniowego AAS Balta na Łotwie oraz AB Lietuvos Draudimas na Litwie. Posiada certyfikat The Association of Chartered Certified Accountants _ACCA_.

Beata Stelmach
4 listopada 2013 dołączyła do grupy General Electric rozpoczynając pracę na stanowisku Dyrektora Generalnego GE na Polskę i Kraje Bałtyckie.
Od 1991 związana z instytucjami rynku kapitałowego. W latach 1991-1999 pracowała w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd _m.in. jako dyrektor sekretariatu i rzecznik prasowy_. Była też konsultantką Banku Światowego. Pełniła m.in. funkcję prezesa zarządu Warszawskiej Giełdy Towarowej _2000–2001_, a w latach 2001-2005 wchodziła w skład rady nadzorczej, a następnie zarządu spółki akcyjnej Prokom Software. W latach 2005-2007 pełniła funkcję członka zarządu Intrum Justitia TFI S.A. Od 2008 do 2011 roku była członkiem zarządu MCI Management S.A. oraz prezesem MCI Capital TFI. Od 2011 do 2013 roku pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Zasiadała też w radach nadzorczych różnych przedsiębiorstw _w tym Bioton S.A. i Travelplanet.pl S.A._. W latach 2006-2011 była prezesem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Planowania i Statystyki _obecnie SGH_ w Warszawie. Jest również absolwentką studiów MBA w INSEAD w Fontainebleau we Francji oraz Uniwersytetu Calgary w Kanadzie.

Peter Salzer
Peter rozpoczął swoją karierę zawodową pracą na stanowisku dyrektora ds. globalnego marketingu w pionie "absorption division" firmy Elektrolux, a następnie przez kilka lat piastował stanowiska menadżerskie ds. handlowych w branży tekstylnej i handlu detalicznego. Pracę w GE podjął w roku 1999 jako dyrektor ds. marketingu, a następnie jako prezes zarządu European Equipment Finance Business w Niemczech. W okresie 17 lat pracy w GE Capital pracował na stanowiskach prezesa zarządu Commercial Distribution Finance Europe, jak również prezesa ds. rozwoju strategicznego odpowiedzialnego za rozszerzenie zakresu działalności na Azję, jako szef pionu samochodowych kredytów konsumenckich w GC Capital na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, jako szef ds. strategii na Europę Zachodnią, a w roku 2009 powołano go na stanowisko prezesa zarządu należącego do GE Money Iberian Consumer Business. W kwietniu 2014 r. objął obecne stanowisko prezesa zarządu _CEO for GE Capital International´s Regional Leasing businesses, European Railcar and International Legacy Portfolios_.
Poza zwykłymi obowiązkami wiążącymi się z wykonywaniem obowiązków na szczeblu kierowniczym, zasiada w zarządach grupy General Electric oraz przewodniczy zarządom trzech instytucji w ramach grupy GE, które świadczą usługi finansowe.
Peter urodził się w Niemczech. Posiada dyplom Betriebswirt w dziedzinie ekonomii oraz zarządzania międzynarodowego IBS [Międzynarodowej Szkoły Biznesu].

Podstawa prawna:
§5 ust. 1 pkt 22 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm