pieniadz.pl

Serinus Energy Inc.
Podsumowanie działalności operacyjnej w II kwartale 2016 r.

20-07-2016


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 20 / 2016
Data sporządzenia: 2016-07-20
Skrócona nazwa emitenta
SERINUS ENERGY INC.
Temat
Podsumowanie działalności operacyjnej w II kwartale 2016 r.
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Działając na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej, Kierownictwo SERINUS ENERGY INC. _"Serinus", "SEN" lub “"Spółka"_ _TSX:SEN, WSE:SEN_ informuje, że w Kanadzie za pośrednictwem systemu SEDAR przekazywane jest podsumowanie działalności operacyjnej Spółki za drugi kwartał 2016 r.

PRODUKCJA I CENY W II KWARTALE

Średnia produkcja Spółki w II kwartale wyniosła ok. 1.217 boe/d _wartość przypadająca na udziały operacyjne SEN_, co stanowiło spadek o 45% w porównaniu z poziomem 2.213 boe/d w I kwartale. Różnica wynika przede wszystkim ze sprzedaży ukraińskich aktywów z początkiem lutego. Wartość wydobycia na Ukrainie w I kwartale wyniosła 1.059 boe/d.

Łączna wartość wydobycia w Tunezji w II kwartale wyniosła 1.217 boe/d. Poziom wydobycia wzrósł o 5,5% w porównaniu z wartością 1.154 boe/d w I kwartale br. i był zasadniczo niezmienny w porównaniu z 1.206 boe/d w II kwartale 2015 r. Średnie wydobycie ropy wynosiło 900 bbl/d, zaś gazu 1,9 MMcf/d. Wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem wynikał z wyższego wydobycia z kilku odwiertów po wymianie pomp w I kwartale. Szacunkowe ceny zrealizowane w II kwartale wyniosły 40,79 USD/bbl oraz 4,41 USD/Mcf.

Dotychczasowe wydobycie w Tunezji w lipcu wynosiło średnio 1.070 boe/d, w tym 864 bbl/d ropy i 1,2 MMcf/d gazu. Sprzedaż gazu była ograniczona z uwagi na problemy operacyjne po stronie krajowego przedsiębiorstwa gazowniczego STEG. Ograniczeniom podlega również wydobycie z odwiertu WIN-12bis na polu Sabria, gdzie trwają prace nad usunięciem osadu. Po ich zakończeniu poziom wydobycia z odwiertu WIN-12bis może sięgnąć nawet ponad 1000 boe/d, choć produkcja trwa tu już od grudnia 2014 r. Wydobycie z odwiertu WIN-13 rozpoczęło się w maju 2015 r., początkowo na poziomie ok. 130 boe/d, który rósł stopniowo osiągając w lipcu już niemal 300 boe/d, przy czym zawartość wody stale spada.

Uwaga: wyżej wskazane dane dotyczące wielkości wydobycia i cen mogą ulec niewielkim korektom po potwierdzeniu ostatecznej alokacji i faktur.

Działając za pośrednictwem swego 100% podmiotu zależnego Winstar Tunisia B.V. _dalej "Winstar"_, Spółka zawarła z przedsiębiorstwem Shell International Trading and Shipping Company Limited _dalej "Shell"_ porozumienie handlowe w sprawie sprzedaży ropy wydobywanej przez Spółkę w Tunezji. Porozumienie zawarto na okres pięciu lat, zaś mechanizm cenowy jest konkurencyjny wobec cen uzyskiwanych przez Winstar od innych nabywców ropy wydobywanej przez Spółkę w Tunezji. Korzyści dla Spółki obejmują regularny odbiór ropy przez dużego renomowanego nabywcę.

PERSPEKTYWY

Spółka nadal będzie się koncentrować na cięciu kosztów w możliwie szerokim zakresie z jednoczesnym utrzymaniem obecnego poziomu wydobycia w Tunezji. Spółka przewiduje, że wykonanie nowych odwiertów będzie ekonomicznie uzasadnione w przypadku utrzymania się obecnych cen na poziomie pomiędzy 40 a 50 USD za baryłkę. Budżet na rok 2016 będzie na bieżąco weryfikowany w przypadku, gdy kierownictwo uzyska pewność, iż takie ceny mogą się utrzymać, a jednocześnie dostępne będzie finansowanie umożliwiające wznowienie prac wiertniczych. Obecna produkcja w Tunezji nadal zapewniać będzie dodatnie przepływy środków pieniężnych przy cenach na poziomie nawet 30 USD za baryłkę ropy.

W Rumunii Serinus pracuje nad komercjalizacją odkrycia z odwiertu Moftinu-1001 i rozpoczęciu fazy produkcji próbnej. W oczekiwaniu na zatwierdzenie przedłużenia Koncesji Satu Mare o Etap 3, Zarząd jest w trakcie dopracowywania programu wierceń i rozpoczął przygotowywanie projektu niezbędnej infrastruktury naziemnej.

Spółka analizuje szereg możliwości finansowania dalszego zagospodarowania złóż w Rumunii i w Tunezji.

UWAGA:

Określenie BOE może być mylące, szczególnie jeżeli występuje samodzielnie. Współczynnik konwersji boe, gdzie 6 tysięcy stóp sześciennych "Mcf" gazu odpowiada ekwiwalentowi jednej baryłki ropy naftowej, wynika z metody zakładającej równoważność energetyczną w odniesieniu do danych pomiarów uzyskanych na końcówce palnika, co nie odnosi się do wartości występujących na głowicy.

Wyniki testów nie muszą stanowić wskaźnika długofalowych wyników ani też ostatecznej wartości wydobycia. Zawarte w niniejszym dokumencie dane wynikające z testów mają charakter wstępny aż do ukończenia pełnej analizy ciśnieniowej odwiertu.

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.com

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm