pieniadz.pl

Emisja obligacji serii B

03-12-2010


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 52 / 2010
Data sporzÄ…dzenia: 2010-12-03
Skrócona nazwa emitenta
PRAGMA INKASO S.A.
Temat
Emisja obligacji serii B
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
DziaÅ‚ajÄ…c na podstawie uchwaÅ‚y nr 5/2010 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PRAGMA INKASO S.A. w sprawie: emisji obligacji, dematerializacji obligacji oraz wprowadzenia obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu z dnia 23 sierpnia 2010 r. ZarzÄ…d Emitenta w dniu 2 grudnia 2010 r. podjÄ…Å‚ uchwaÅ‚Ä™ nr 1/2.12.2010 w sprawie emisji Obligacji serii B, ustalenia warunków emisji Obligacji serii B, dematerializacji Obligacji serii B oraz wprowadzenia Obligacji serii B do obrotu w alternatywnym systemie obrotu. Emitent publikuje parametry emisji:

1. Cel emisji dÅ‚użnych instrumentów finansowych
Celem emisji jest pozyskanie Å›rodków finansowych na przejÄ™cie kontrolnego pakietu akcji spóÅ‚ki GF Premium S.A.

2. Rodzaj emitowanych instrumentów dÅ‚użnych
Emisja obejmuje nie wiÄ™cej niż 15.000 zdematerializowanych obligacji na okaziciela serii B emitowanych przez Pragma Inkaso S.A. z siedzibÄ… w Tarnowskich Górach.

Obligacje zostaną wykupione przez Emitenta w terminie 24 (dwudziestu czterech) miesięcy od daty przydziału, tj. w dniu 9 grudnia 2012 r. Wykup Obligacji nastąpi poprzez zapłatę kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej Obligacji.
Data Wykupu Obligacji przypada w dniu nie będącym dniem roboczym, w związku z powyższym wykup nastąpi w kolejnym dniu roboczym.
Wykup Obligacji zostanie dokonany poprzez uznanie rachunku pieniężnego sÅ‚użącego do obsÅ‚ugi rachunku papierów wartoÅ›ciowych Obligatariusza.
PodstawÄ… naliczenia i speÅ‚nienia Å›wiadczenia bÄ™dzie liczba Obligacji na rachunku papierów wartoÅ›ciowych Obligatariusza z upÅ‚ywem dnia ustalenia prawa do otrzymania Å›wiadczenia z tytuÅ‚u wykupu, przypadajÄ…cego na 6 (sześć) dni roboczych przed Dniem Wykupu, czyli 30 listopada 2012 roku, chyba że regulacje KDPW bÄ™dÄ… wymagać innego terminu.


Emitent zamierza ubiegać siÄ™ o wprowadzenie wyemitowanych Obligacji serii B do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst prowadzonym przez GieÅ‚dÄ™ Papierów WartoÅ›ciowych w Warszawie S.A.
Po dacie przydziaÅ‚u Emitent niezwÅ‚ocznie podejmie dziaÅ‚ania celem dematerializacji oraz zarejestrowania Obligacji w Krajowym Depozycie Papierów WartoÅ›ciowych S.A. Do czasu rejestracji Obligacji w KDPW lub wprowadzenia Obligacji do obrotu na rynku Catalyst, Obligacje zostanÄ… zapisane w ewidencji prowadzonej zgodnie z art. 5a. ust. 2 Ustawy o Obligacjach przez Organizatora Emisji.

3. Wielkość emisji
Emitowanych jest nie więcej niż 15.000 Obligacji. Emisja Obligacji serii B dojdzie do skutku, jeśli prawidłowo objętych i opłaconych zostanie co najmniej 10.000 Obligacji serii B.

4. Wartość nominalna i cena emisyjna instrumentów dÅ‚użnych
Wartość nominalna każdej Obligacji wynosi 1.000 zÅ‚. Cena emisyjna Obligacji jest równa jej wartoÅ›ci nominalnej i wynosi 1.000 zÅ‚.

5. Warunki wykupu i warunki wypÅ‚aty oprocentowania instrumentów dÅ‚użnych

Obligacje serii B oprocentowane są w zmiennej wysokości ustalonej w oparciu o stopę procentową WIBOR 6M ustalaną dla każdego okresu odsetkowego, powiększoną o marżę w wysokości 6%. Okresy odsetkowe wynoszą 6 (sześć) miesięcy każdy. Pierwszy okres odsetkowy jest liczony od daty przydziału. Po upływie ostatniego okresu odsetkowego Obligacje nie będą oprocentowane.

Datami płatności odsetek są:
9 czerwca 2011 r. – za pierwszy okres odsetkowy;
9 grudnia 2011 r. - za drugi okres odsetkowy;
9 czerwca 2012 r. - za trzeci okres odsetkowy;
9 grudnia 2012 r. – za czwarty okres odsetkowy.

Jeżeli data pÅ‚atnoÅ›ci odsetek przypadnie w dniu nie bÄ™dÄ…cym dniem roboczym (tj. sobotÄ…, niedzielÄ… lub innym dniem ustawowo wolnym od pracy, a także dniem, w którym banki w Polsce nie Å›wiadczÄ… usÅ‚ug dla klientów), takÄ… datÄ… bÄ™dzie kolejny dzieÅ„ roboczy.
Posiadaczom Obligacji bÄ™dzie wypÅ‚acany póÅ‚rocznie kupon w zmiennej wysokoÅ›ci, staÅ‚y w okresie odsetkowym.
Oprocentowanie ustalane będzie w oparciu o zmienną stopę procentową WIBOR 6M ustalaną dla każdego okresu odsetkowego na fixingu 3 (trzy) dni robocze przed rozpoczęciem danego okresu odsetkowego.
Do zmiennej stopy procentowej dodawana będzie marża w wysokości 6%. Wysokość odsetek będzie obliczana na podstawie rzeczywistej liczby dni w okresie odsetkowym i przy założeniu 365 dni w roku.
PodstawÄ… naliczenia i speÅ‚nienia Å›wiadczenia bÄ™dzie liczba Obligacji na rachunku papierów wartoÅ›ciowych Obligatariusza z upÅ‚ywem dnia ustalenia prawa do otrzymania Å›wiadczenia z tytuÅ‚u wypÅ‚aty odsetek.
Wysokość kuponu od jednej Obligacji będzie ustalona każdorazowo zgodnie ze wzorem:

kupon = (WIBOR 6M +6%) x (liczba dni w okresie odsetkowym/365) x 1000 zł

SzczegóÅ‚owe zasady ustalenia osób uprawnionych do otrzymania Å›wiadczeÅ„ z tytuÅ‚u obligacji oraz sposób dokonania pÅ‚atnoÅ›ci z tytuÅ‚u Obligacji okreÅ›lajÄ… postanowienia Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów WartoÅ›ciowych i SzczegóÅ‚owych Zasad DziaÅ‚ania KDPW oraz inne wÅ‚aÅ›ciwe przepisy prawa i regulaminy.

PÅ‚atność kuponu należnego Obligatariuszowi nastÄ…pi poprzez uznanie rachunku pieniężnego sÅ‚użącego do obsÅ‚ugi rachunku papierów wartoÅ›ciowych Obligatariusza.

6. Wysokość i formy ewentualnego zabezpieczenia i oznaczenie podmiotu udzielającego zabezpieczenia
Obligacje bÄ™dÄ… obligacjami niezabezpieczonymi w rozumieniu przepisów Ustawy o Obligacjach.

7. Wartość zaciÄ…gniÄ™tych zobowiÄ…zaÅ„ na ostatni dzieÅ„ kwartaÅ‚u poprzedzajÄ…cego udostÄ™pnienie propozycji nabycia oraz perspektywy ksztaÅ‚towania siÄ™ zobowiÄ…zaÅ„ emitenta do czasu caÅ‚kowitego wykupu instrumentów dÅ‚użnych proponowanych do nabycia
Wartość zobowiązań zaciągniętych przez Emitenta na ostatni dzień kwartału poprzedzającego złożenie niniejszej Propozycji Nabycia, czyli na 30 września 2010 r.:
zobowiązania łączne dla danych skonsolidowanych 15.509.403 zł, w tym zobowiązania oprocentowane 11.302.703 zł

Emitent nie spodziewa siÄ™ w terminie do czasu caÅ‚kowitego wykupu Obligacji przekroczenia poziomu zobowiÄ…zaÅ„ powyżej 40 mln zÅ‚otych, z wyÅ‚Ä…czeniem zadÅ‚użenia zwiÄ…zanego z Programem Emisji Obligacji, którego częściÄ… jest emisja Obligacji serii B, o Å‚Ä…cznej wartoÅ›ci nominalnej do 20 mln zÅ‚ i z wyÅ‚Ä…czeniem zadÅ‚użenia spóÅ‚ki GF Premium S.A.

8. Dane umożliwiajÄ…ce potencjalnym nabywcom instrumentów dÅ‚użnych orientacjÄ™ w efektach przedsiÄ™wziÄ™cia, które ma być sfinansowane z emisji instrumentów dÅ‚użnych, oraz zdolność emitenta do wywiÄ…zywania siÄ™ z zobowiÄ…zaÅ„ wynikajÄ…cych z instrumentów dÅ‚użnych, jeżeli przedsiÄ™wziÄ™cie jest okreÅ›lone.
Cel emisji obligacji został opisany w punkcie 1.
Åšrodki, które Emitent przeznaczy na bieżącÄ… obsÅ‚ugÄ™ obligacji bÄ™dÄ… uzyskiwane z bieżącej dziaÅ‚alnoÅ›ci.

Obligacje zostanÄ… wykupione ze Å›rodków wypracowanych w toku normalnej dziaÅ‚alnoÅ›ci Emitenta, i/lub ze Å›rodków pozyskanych z emisji kolejnych serii obligacji.

9. Zasady przeliczania wartości świadczenia niepieniężnego na świadczenie pieniężne
Nie dotyczy.

10. W przypadku ustanowienia jakiejkolwiek formy zastawu lub hipoteki jako zabezpieczenia wierzytelnoÅ›ci wynikajÄ…cych z instrumentów dÅ‚użnych - wycena przedmiotu zastawu lub hipoteki dokonana przez uprawnionego biegÅ‚ego.
Nie dotyczy.

11. W przypadku emisji obligacji zamiennych na akcje – dodatkowo: a) liczba gÅ‚osów na walnym zgromadzeniu emitenta, która przysÅ‚ugiwaÅ‚aby z objÄ™tych akcji - w przypadku gdyby zostaÅ‚a dokonana zamiana wszystkich wyemitowanych obligacji, b) ogólna liczba gÅ‚osów na walnym zgromadzeniu emitenta - w przypadku gdyby zostaÅ‚a dokonana zamiana wszystkich wyemitowanych obligacji.

Nie dotyczy.

12. W przypadku emisji obligacji z prawem pierwszeÅ„stwa - dodatkowo: a) liczba akcji przypadajÄ…cych na jednÄ… obligacjÄ™, b) cena emisyjna akcji lub sposób jej ustalenia, c) terminy, od których przysÅ‚ugujÄ… i wygasajÄ… prawa obligatariuszy do nabycia tych akcji.

Nie dotyczy.


Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 11) RozporzÄ…dzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa paÅ„stwa niebÄ™dÄ…cego paÅ„stwem czÅ‚onkowskim.


Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm