pieniadz.pl

PEP SA
Zawarcie znaczącej umowy przez podmiot zależny

21-10-2005


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 46 / 2005
Data sporządzenia: 2005-10-21
Skrócona nazwa emitenta
PEP
Temat
Zawarcie znaczącej umowy przez podmiot zależny
Podstawa prawna
§ 5 ust. 1 pkt 3 RO - zawarcie lub zmiana znaczącej umowy
Treść raportu:
Polish Energy Partners Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, iż w dniu 20 października 2005 roku, Dipol Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie ("Dipol") – podmiot zależny Spółki, zawarła z Polenergia Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ("Polenergia"), umowę sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach ("Umowa").

1. Przedmiot Umowy

Na podstawie Umowy, Dipol zobowiązany jest do sprzedaży na rzecz Polenergii praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach ("Prawa"), zaś Polenergia zobowiązana jest do zakupu od Dipol Praw.

Ilość zbywanych przez Dipol Praw ustalana będzie w oparciu o wolumen wyprodukowanej przez Dipol energii odnawialnej. Przewidywana w Umowie wysokość wspomnianej produkcji w roku 2006 wynosi 10.000 MWh, zaś od roku 2007 – 51.000 MWh rocznie.

Umowa obowiązywać ma do dnia 31 grudnia 2021 roku.

2. Istotne warunki Umowy

Cena sprzedawanych przez Dipol w danym Praw ustalana będzie na podstawie określonej w Umowie formuły. Cena ustalana będzie na podstawie wskazanej w umowie kwoty bazowej, ceny sprzedaży przez Dipol energii konwencjonalnej oraz udokumentowanych kosztów zmiennych bilansowania 1 MWh poniesionych przez Dipol. Ponadto cena podlegać może, na wniosek Dipol, indeksacji począwszy od dnia 1 stycznia 2008 roku.

Całkowita (tj. przez cały okres obowiązywania) szacunkowa wartość Umowy wynosi ok. 140 mln złotych.

3. Kary umowne zawarte w Umowie

W przypadku rozwiązania Umowy z winy Polenergia, Polenergia zapłaci Dipol karę umowną w kwocie równej iloczynowi planowanej liczby Praw pozostającej do zbycia do końca okresu obowiązywania Umowy oraz średniej cenie za Prawa płaconej przez Polenergia w okresie 6 miesięcy poprzedzających rozwiązanie Umowy.

W przypadku, gdy począwszy od roku 2006, Dipol, nie będąc do tego uprawnionym na podstawie Umowy, sprzeda Polenergia Prawa w liczbie mniejszej niż 65% planowanego zbycia na dany rok określonego w Umowie, Dipol zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Polenergia kary umownej. Wysokość kary umownej płaconej przez Dipol obliczona będzie w oparciu o liczbę Praw poniżej 65% planowanego zbycia na dany rok niesprzedanych przez Dipol oraz, w zależności od sytuacji, opłaty zastępczej określonej w Ustawie Prawo Energetyczne lub zapłaconej przez Polenergia kary.

Ponieważ podstawy obliczenia kary umownej są zmienne nie jest możliwe wskazanie maksymalnej wartości kary umownej.

Umowa nie przewiduje możliwości dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej.

4. Kryterium uznania Umowy za znaczącą

Umowa uznana została przez Spółkę za znaczącą z uwagi na to, że wartość Umowy w całym okresie jej obowiązywania przekracza 10% kapitałów własnych Spółki.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm