pieniadz.pl

P.R.E.S.C.O. Group SA
Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji serii C

08-02-2012


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 9 / 2012
Data sporzÄ…dzenia: 2012-02-08
Skrócona nazwa emitenta
P.R.E.S.C.O. GROUP S.A.
Temat
Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji serii C
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
W nawiÄ…zaniu do raportu bieżącego nr 18/2011 z dnia 11 października 2011 roku dotyczÄ…cego podjÄ™cia decyzji o zamiarze emisji obligacji oraz raportu bieżącego nr 22/2011 z dnia 28 października 2011 roku dotyczÄ…cego ustanowienia Programu Emisji Obligacji Niezabezpieczonych ZarzÄ…d P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. (SpóÅ‚ka, Emitent) informuje, że dziaÅ‚ajÄ…c na podstawie art. 371 § 1-3 ustawy z dnia 15 wrzeÅ›nia 2000 r. Kodeks spóÅ‚ek handlowych, § 19 Statutu SpóÅ‚ki, w zwiÄ…zku z art. 2 pkt 1 i art. 9 pkt 1 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o obligacjach (Ustawa o Obligacjach) oraz zgodnie z uchwaÅ‚Ä… ZarzÄ…du SpóÅ‚ki z dnia 28 października 2011 roku w sprawie wyrażenia zgody na realizacjÄ™ Programu Emisji Obligacji Niezabezpieczonych przez P.R.E.S.C.O. GROUP S.A., zmienionej uchwaÅ‚Ä… ZarzÄ…du SpóÅ‚ki z dnia 28 listopada 2011 roku w sprawie zmiany parametrów emisji obligacji serii B, o której to zmianie Emitent informowaÅ‚ w raporcie bieżącym nr 25/2011 z dnia 28 listopada 2011 roku zawierajÄ…cym informacje w sprawie emisji obligacji serii B, ZarzÄ…d Emitenta podjÄ…Å‚ w dniu 8 lutego 2012 roku uchwaÅ‚Ä™ w sprawie emisji obligacji serii C oraz ich rejestracji w Krajowym Depozycie Papierów WartoÅ›ciowych i wprowadzenia do Alternatywnego Systemu Obrotu Catalyst (UchwaÅ‚a).

Zgodnie z treÅ›ciÄ… UchwaÅ‚y Emitent postanowiÅ‚ wyemitować w ramach Programu Emisji Obligacji Niezabezpieczonych nie wiÄ™cej niż 30.000 sztuk niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii C (Obligacje) o wartoÅ›ci nominalnej 1.000 zÅ‚ każda i o Å‚Ä…cznej wartoÅ›ci nominalnej nie wiÄ™kszej niż 30.000.000 zÅ‚. Termin wykupu Obligacji przypada na 30 miesiÄ™cy po dacie emisji Obligacji z zastrzeżeniem opcji przedterminowego wykupu. Obligacje obejmowane bÄ™dÄ… za cenÄ™ emisyjnÄ… równÄ… wartoÅ›ci nominalnej i bÄ™dÄ… oprocentowane. Wysokość oprocentowania Obligacji bÄ™dzie zmienna i wynosić bÄ™dzie WIBOR6M + 5,20% w skali roku. Odsetki bÄ™dÄ… wypÅ‚acane co sześć miesiÄ™cy. Warunki emisji mogÄ… przewidywać dodatkowÄ… premiÄ™ dla Obligatariuszy w przypadku przedterminowego wykupu na żądanie Emitenta. Z tytuÅ‚u posiadania Obligacji Obligatariuszom przysÅ‚ugiwać bÄ™dÄ… wyÅ‚Ä…cznie Å›wiadczenia o charakterze pieniężnym. Obligacje bÄ™dÄ… zbywalne bez żadnych ograniczeÅ„. Emisja zostanie przeprowadzona w terminie nie późniejszym niż do 31 marca 2012 roku.

Celem emisji Obligacji serii C jest pozyskanie Å›rodków finansowych na zakupy portfeli wierzytelnoÅ›ci
przez podmioty wchodzÄ…ce w skÅ‚ad Grupy KapitaÅ‚owej Emitenta oraz sfinansowanie kosztów obsÅ‚ugi
nabytych przez GrupÄ™ KapitaÅ‚owÄ… pakietów wierzytelnoÅ›ci.

Emisja Obligacji przeprowadzona bÄ™dzie w trybie ww. art. 9 pkt 1 Ustawy o Obligacjach poprzez skierowanie propozycji nabycia Obligacji do nieoznaczonych adresatów w drodze oferty publicznej. Propozycja nabycia Obligacji kierowana bÄ™dzie wyÅ‚Ä…cznie do Inwestorów, z których każdy nabywać bÄ™dzie Obligacje o wartoÅ›ci co najmniej 210.000 zÅ‚ liczonej wedÅ‚ug ich ceny emisyjnej, wobec czego na podstawie art. 7 ust. 3 pkt. 2 oraz art. 38 ust. 3 ustawy z dnia z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spóÅ‚kach publicznych (Ustawa o ofercie) oferta Obligacji zostanie przeprowadzona bez sporzÄ…dzania odpowiednio prospektu emisyjnego ani memorandum informacyjnego. W przypadku gdy nie zostanie subskrybowanych i opÅ‚aconych co najmniej 5.000 sztuk Obligacji emisja Obligacji nie dojdzie do skutku (próg emisji w rozumieniu Ustawy o Obligacjach).

Obligacje nie bÄ™dÄ… miaÅ‚y formy dokumentu w rozumieniu art. 5a ust. 1 Ustawy o Obligacjach i zarejestrowane zostanÄ… w Krajowym Depozycie Papierów WartoÅ›ciowych S.A. ("KDPW") (nastÄ…pi dematerializacja Obligacji) na podstawie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. SpóÅ‚ka sporzÄ…dzi dokument informacyjny i ubiegać siÄ™ bÄ™dzie o wprowadzenie Obligacji do Alternatywnego Systemu Obrotu Catalyst (ASO Catalyst).

Emitent przewiduje możliwość przedterminowego wykupu obligacji w przypadku likwidacji Emitenta
zgodnie z art. 24 ust. 3 Ustawy o obligacjach lub w przypadku odpowiedniego żądania obligatariusza
dokonanego zgodnie z warunkami przewidzianymi w dokumencie ofertowym, którego przedmiotem
będą Obligacje.

Informacje na temat zobowiązań finansowych na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia obligacji, przekazane zostaną w raporcie bieżącym o dojściu emisji obligacji serii C do skutku (emisji obligacji).

Niezależnie od wielkoÅ›ci nominalnej zadÅ‚użenia, ZarzÄ…d zobowiÄ…zuje siÄ™, że do dnia wykupu Obligacji Å‚Ä…czna wartość bilansowa skonsolidowanych oprocentowanych zobowiÄ…zaÅ„ Emitenta, w tym w szczególnoÅ›ci wartość kredytów i pożyczek oprocentowanych, wyemitowanych obligacji i weksli oraz innych papierów dÅ‚użnych pomniejszona o Å›rodki pieniężne i ich ekwiwalenty na dzieÅ„ bilansowy kwartalnych, póÅ‚rocznych lub rocznych skonsolidowanych sprawozdaÅ„ finansowych nie przekroczy wartoÅ›ci dwukrotnoÅ›ci skonsolidowanych kapitaÅ‚ów wÅ‚asnych Emitenta. Dla inwestorów jest to gwarancja, że Emitent w sposób kontrolowany bÄ™dzie podejmowaÅ‚ decyzje o zaciÄ…ganiu zobowiÄ…zaÅ„ finansowych.
Na dzieÅ„ publikacji niniejszego raportu Emitent nie przewiduje problemów w zakresie zdolnoÅ›ci do wywiÄ…zywania siÄ™ ze zobowiÄ…zaÅ„ wynikajÄ…cych z Obligacji.
W opinii Emitenta, prognozy dotyczÄ…ce rozwoju rynku wierzytelnoÅ›ci wskazujÄ… na dynamiczny wzrost caÅ‚ej branży. Rynek inwestycji w wierzytelnoÅ›ci, na którym dziaÅ‚a Emitent, systematycznie roÅ›nie. Pomimo dynamicznego rozwoju branży windykacyjnej w ostatnich latach, potencjaÅ‚ rozwojowy tego rynku jest jeszcze w Polsce bardzo duży, co wynika z faktu, iż w porównaniu z krajami wysokorozwiniÄ™tymi rola branży windykacyjnej w sektorze finansowym jest w polskiej gospodarce wyraźnie mniejsza, a po drugie z przewidywanych, korzystnych dla branży tendencji, przede wszystkim w sektorze bankowym, ze wzglÄ™du na dynamikÄ™ wzrostu nowych kredytów, jak i zmianÄ™ poziomu szkodowoÅ›ci portfeli kredytowych bÄ™dÄ…cych już w posiadaniu banków.
SpóÅ‚ka przewiduje, że w tym czasie Grupa KapitaÅ‚owa Emitenta poniesie zwiÄ™kszone, w szczególnoÅ›ci w porównaniu do ostatnich okresów, nakÅ‚ady na inwestycje w pakiety wierzytelnoÅ›ci. ŹródÅ‚em finansowania tych nakÅ‚adów, podobnie jak dotychczas, bÄ™dÄ… Å›rodki wÅ‚asne Grupy KapitaÅ‚owej Emitenta wygenerowane na nabytych pakietach wierzytelnoÅ›ci a także Å›rodki pochodzÄ…ce z kapitaÅ‚u obcego, w szczególnoÅ›ci z kredytów bankowych i obligacji emitowanych przez SpóÅ‚kÄ™.
Poziom zadÅ‚użenia finansowego, jaki Emitent przewiduje osiÄ…gnąć w zwiÄ…zku z realizacjÄ… celów inwestycyjnych bÄ™dzie determinowany w szczególnoÅ›ci podażą pakietów wierzytelnoÅ›ci na rynku oraz dostÄ™pnoÅ›ciÄ… finansowania zewnÄ™trznego i wysokoÅ›ciÄ… wÅ‚asnych Å›rodków na inwestycje. W zwiÄ…zku z tym ZarzÄ…d zakÅ‚ada, że poziom zadÅ‚użenia Emitenta i jego Grupy w najbliższych latach może istotnie wzrosnąć.
SzczegóÅ‚owe warunki emisji Obligacji oraz warunki oferty Obligacji, w tym w szczególnoÅ›ci informacje o sposobach przyjÄ™cia propozycji nabycia Obligacje, ich opÅ‚acania oraz terminy oferty zostanÄ… okreÅ›lone przez ZarzÄ…d SpóÅ‚ki w propozycji nabycia Obligacji.



Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm