pieniadz.pl

Bank Millennium SA
Zalecenie nadzorcze w sprawie zmiany dodatkowego wymogu kapitałowego związanego z portfelem walutowych kredytów hipotecznych.

17-10-2016


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 38 / 2016
Data sporządzenia:
Skrócona nazwa emitenta
BANK MILLENNIUM S.A.
Temat
Zalecenie nadzorcze w sprawie zmiany dodatkowego wymogu kapitałowego związanego z portfelem walutowych kredytów hipotecznych.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Banku Millennium S.A. _"Bank"_ informuje, iż w dniu 17 października 2016 r. otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego _"KNF"_ zalecenie utrzymania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 3,09 p.p., który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I _co odpowiada 2,32 p.p._ oraz z co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier I _co odpowiada 1,73 p.p._.

Wskazane powyżej zalecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Dotychczas Bank utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, na poziomie 3,83 p.p., który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I _co odpowiada 2,87 p.p._, o czym Bank informował w raporcie bieżącym nr 65/2015 z dnia 25 października 2015 r.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm