pieniadz.pl

Oświadczenie Zarządu Spółki Internet Group S.A. z siedzibą w Warszawie w sprawie: przestrzegania Zasad Ładu Korporacyjnego

27-06-2006


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 22 / 2006
Data sporządzenia: 2006-06-27
Skrócona nazwa emitenta
IGROUP
Temat
Oświadczenie Zarządu Spółki Internet Group S.A. z siedzibą w Warszawie w sprawie: przestrzegania Zasad Ładu Korporacyjnego
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zgodnie z obowiązkiem określonym w § 29 ust.3 Regulaminu Giełdy przyjętego przez Radę Giełdy Uchwałą nr 5/1114/2006 oraz 6/1115/2006 z dnia 15 lutego 2006 r., z późniejszymi zmianami, Zarząd Internet Group S.A. oświadcza, iż w Spółce przestrzegane są wszystkie Zasady Ładu Korporacyjnego określone w Kodeksie Dobrych Praktyk w Spółkach Publicznych z wyjątkiem następujących:
1. zasady zawartej w pkt. 6 Kodeksu Dobrych Praktyk, w myśl której Walne Zgromadzenie powinno mieć regulamin
Uzasadnienie: każde Walne Zgromadzenie odbywa się w oparciu i zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu spółek handlowych oraz Statutem Spółki.
2. zasady zawartej w pkt. 9 Kodeksu Dobrych Praktyk, w myśl której członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej oraz biegły rewident powinni być obecni na zwyczajnym oraz nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, jeżeli przedmiotem obrad mają być sprawy finansowe Spółki
Uzasadnienie: każde Walne Zgromadzenie odbywa się z udziałem członków Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki. Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej będą dążyli do uczestnictwa biegłego rewidenta w obradach Walnego Zgromadzenia, m.in. poprzez wprowadzenie do umowy z podmiotem świadczącym usługi biegłego rewidenta, zapisów o obowiązku obecności biegłego rewidenta podczas obrad Walnego Zgromadzenia, jeżeli przedmiotem obrad będą sprawy finansowe Spółki.
3. zasady zawartej w pkt. 20 Kodeksu Dobrych Praktyk, w myśl której przynajmniej połowę członków Rady Nadzorczej powinni stanowić członkowie niezależni.
Uzasadnienie: zasada ta, zdaniem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 30.06.2003 r. stoi w sprzeczności z II Zasadą Ogólną mówiącą o rządach większości. Rekomendowanie osoby do Rady Nadzorczej nie pozostaje bez związku z faktem desygnowania danej osoby przez określonego akcjonariusza, - z ogólnej zasady rządów większości i ochrony praw mniejszości wynika prymat większości nad mniejszością. Efektem tego prymatu jest prawo akcjonariusza, który wniósł większy kapitał do Spółki, do proporcjonalnego uwzględnienia jego interesów do wniesionego kapitału.
4. zasady zawartej w pkt. 28 Kodeksu Dobrych Praktyk, w myśl której Regulamin Rady Nadzorczej powinien być dostępny publicznie.
Uzasadnienie: Regulamin Rady Nadzorczej jest wewnętrznym dokumentem prawnym Spółki, który reguluje szczegółowo tryb pracy Rady. W interesie Spółki nie leży upublicznienie tegoż Regulaminu, ze względu na fakt, iż jest on efektem wieloletnich doświadczeń oraz stanowi bazę informacji o wewnętrznych rozwiązaniach organizacyjnych Spółki i w pewnych okolicznościach może on zostać wykorzystany przeciw interesom Spółki.
5. zasady zawartej w pkt. 40 Kodeksu Dobrych Praktyk, w myśl której Regulamin Zarządu Spółki powinien być jawny i ogólnie dostępny.
Uzasadnienie: Spółka posiada Regulamin Zarządu Spółki, który określa zasady i tryb pracy Zarządu. Podział kompetencji Zarządu jest określony w Regulaminie organizacyjnym Spółki. Oba te Regulaminy: Zarządu i Organizacyjny są dokumentami wewnętrznymi Spółki. Ich jawność i dostępność nie leży w interesie Spółki, ze względu na fakt, iż mogą one być wykorzystane w pewnych okolicznościach przeciw interesom Spółki. Oba regulaminy: Zarządu i Organizacyjny są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do obowiązujących przepisów prawa.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm