pieniadz.pl

Grupa Kęty SA
Informacja dla inwestorów i akcjonariuszy

11-04-2005


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 23 / 2005
Data sporządzenia: 2005-04-11
Skrócona nazwa emitenta
KĘTY
Temat
Informacja dla inwestorów i akcjonariuszy
Podstawa prawna
Art. 81 ust. 1 pkt 2 Ustawy PPO - informacja poufna
Treść raportu:
Puls Biznesu, publikując 7 kwietnia 2005 roku artykuł pt. "Kęty wprowadzają zmiany w statucie" dopuścił się manipulacji informacją i w ten sposób próbuje po raz kolejny podważyć wiarygodność spółki w oczach akcjonariuszy i inwestorów.
Po pierwsze:
Podtytuł artykułu "Ład korporacyjny. Po artykułach o grupie trzymającej giełdę" jednoznacznie sugeruje czytelnikom, iż Kęty wprowadzają zmiany do swojego statutu jako skutek opublikowanych kilka miesięcy temu oskarżycielskich tekstów dotyczących grupy osób zwanej przez Puls Biznesu "grupą trzymającą giełdę". Dziennikarz zadaje nawet pytanie, czy owe zmiany dotyczące określenia niezależności członka rady nadzorczej to efekt artykułów Pulsu Biznesu. Na tak cynicznie postawione pytanie Zarząd Grupy Kęty odpowiada:
Wbrew temu, czego życzyłby sobie zapewne dziennik, proponowane zmiany nic nie mają wspólnego z jego publikacjami. Są tylko i wyłącznie konsekwencją działań spółki, która jako jedna z pierwszych wprowadziła ład korporacyjny i chce przestrzegać wszystkich zasad zawartych w dokumencie "Dobre praktyki w spółkach publicznych 2005 ". Oczekują tego od Grupy Kęty - podobnie jak od innych spółek giełdowych - rynek, inwestorzy i akcjonariusze.
Po drugie:
Oburzającym jest fakt, iż Puls Biznesu próbuje powiązać proponowaną definicję niezależności członka rady nadzorczej, który "nie bierze udziału w programach motywacyjnych przeprowadzanych w spółce", z treścią ostatnich swoich artykułów. Informujemy, że ową definicję (o takiej samej treści) Zarząd Spółki - jako jeden z pierwszych spośród zarządów firm giełdowych - zaproponował już w maju 2004 roku w projektach uchwał walnego zgromadzenia (raport bieżący nr 15/2004). Niestety dziennikarz nie starał się już dotrzeć do tej informacji, ale chętnie powołuje się na artykuły napisane w grudniu 2004 roku, które ukazały się w gazecie kilka miesięcy po sformułowaniu po raz pierwszy przez Kęty definicji niezależności członka rady.
Po trzecie:
Publikacja Pulsu Biznesu jest głęboko krzywdząca dla firmy, której działania w zakresie przestrzegania ładu korporacyjnego były wielokrotnie doceniane przez media i instytucje rynku kapitałowego w Polsce. Już w 2002 roku "Parkiet" uhonorował Grupę Kęty nagrodą Byka i Niedźwiedzia w kategorii spółek o najwyższych standardach Corporate Governace. W 2004 roku Polski Instytut Dyrektorów przyznał Kętom tytuł Spółki Godnej Zaufania i Grand Prix Corporate Governace. Od maja 2004 roku akcje Grupy Kęty notowane są na giełdzie w segmencie Plus charakteryzującym się podwyższonymi wymaganiami. Ponadto Kęty zostały 2-krotnie wyróżnione przez zagranicznych inwestorów nagrodami Grand Prix za najlepsze relacje inwestorskie wśród średnich i małych spółek w Europie Środkowo-Wschodniej.
W tym kontekście próba podważenia wiarygodności Grupy Kęty poprzez sugerowanie, iż spółka tworzy ład korporacyjny pod presją publikacji prasowych Pulsu Biznesu jest zwykłym nadużyciem a zarazem próbą podważenia wiarygodności instytucji rynku kapitałowego w Polsce, z Giełdą Papierów Wartościowych na czele, która wytypowała Grupę Kęty do elitarnego grona spółek, notowanych w segmencie PLUS.


Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm