pieniadz.pl

Impel SA
Zakup udziałów spółki PI Sp. z o.o.

18-07-2006


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 36 / 2006
Data sporządzenia: 2006-07-18
Skrócona nazwa emitenta
IMPEL
Temat
Zakup udziałów spółki PI Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Impel S.A. informuje, iż w dniu 18 lipca 2006 roku pomiędzy Grzegorzem Dzikiem i Józefem Biegajem a Impel S.A. zawarta została umowa odkupu udziałów Pi Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Na podstawie ww. umowy spośród 748 udziałów stanowiących 100% kapitału będących w posiadaniu Grzegorza Dzika i Józefa Biegaja, 561 udziałów nabyła Impel S.A. zaś pozostałe 187 udziałów nabędzie w najbliższym czasie Pan Jan Pomorski. Wartości nominalna każdego udziału wynosi 500 zł.

W wyniku transakcji Impel S.A. weszła w posiadanie 75% udziałów PI Sp. z o.o.

Źródłem finansowania nabytych udziałów, traktowanych jako lokata długoterminowa, są środki własne Impel S.A.
Zarząd Impel S.A. informuje, że istnieją powiązania pomiędzy Impel S.A. i jej osobami zarządzającymi lub nadzorującymi, a zbywającym udziały. Grzegorz Dzik i Józef Biegaj pełnią funkcje zarządzające w Impel S.A.

Aktywa finansowe będące przedmiotem ww. transakcji uznano za znaczące ze względu na fakt, iż objęte udziały stanowią powyżej 20% udziałów PI Sp. z o.o.

Przedmiotem działalności spółki PI są usługi szkoleniowe. Spółka posiada w tym względzie bogate doświadczenie. Klientami PI są liczni pracodawcy, banki, gminy oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Spółka wykonuje szkolenia z zakresu ochrony osób i mienia (w tym przygotowujące do otrzymania licencji) oraz usług porządkowo-czystościowych, jak też tematyczne szkolenia dla banków oraz samorządów.

Nabycie ww. spółki związane jest z wejściem Grupy Kapitałowej Impel na rynek usług szkoleniowych dla przedsiębiorstw z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W dalszej perspektywie planowany jest rozwój przedsięwzięcia w kierunku e-biznesu, np. e-backoffice (usługa polegająca na zaprojektowaniu, przeszkoleniu personelu i wdrożeniu platformy do pracy zdalnej – telepraca dla potrzeb wewnętrznej obsługi biurowej). Działalność szkoleniowa prowadzona będzie na rzecz spółek z Grupy Impel, jak również na rzecz podmiotów zewnętrznych. Przejęcie działalności szkoleniowej umożliwi spółkom Grupy Impel znaczące obniżenie kosztów szkoleń przy zachowaniu wysokiego poziomu ich efektywności. Jednym z głównych odbiorców szkoleń w ramach Grupy Impel będzie segment pracy czasowej.

Osobą odpowiedzialną za realizację projektu będzie prof. dr hab. Jan Pomorski. Pan Jan Pomorski jest współtwórcą jednej z najlepszych w Polsce i w Europie platform zdalnego nauczania. Dokonał wdrożenia e-learningu na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi oraz współtwórcą Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Posiada bogate doświadczenie w międzynarodowych projektach e-learningowych i e-biznesowych, w tym związanych z telepracą.
Specjalnością naukową prof. Pomorskiego jest metodologia historii i innych nauk społecznych. Badawczo zajmuje się również metodyką e-learningu.



Podstawa prawna:
RMF GPW §5 ust.1 pkt.1

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm