pieniadz.pl

bmp AG
bmp AG: Zaproszenie do udziału w zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki

25-05-2005


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 13 / 2005
Data sporządzenia: 2005-05-25
Skrócona nazwa emitenta
BMPAG
Temat
bmp AG: Zaproszenie do udziału w zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki
Podstawa prawna
§ 45 ust. 1. pkt 1 RO - WZA porządek obrad
Treść raportu:
Zarząd zaprasza akcjonariuszy naszej spółki na zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy,
które odbędzie się w czwartek, 30 czerwca 2005 r., o godzinie 10.00 w Berlinie w gmachu Ludwig-Erhard-Haus, Fasanenstraße 85, 10623 Berlin.

Porządek obrad:
1.Przedłożenie zatwierdzonego sprawozdania rocznego i sprawozdania zarządu z działalności spółki za rok obrotowy 2004 wraz z raportem rady nadzorczej oraz przedłożenie zatwierdzonego skonsolidowanego sprawozdania rocznego i skonsolidowanego sprawozdania z działalności Grupy za rok obrotowy 2004

Sprawozdanie roczne sporządzone na dzień 31 grudnia 2004 r., sprawozdanie zarządu z działalności spółki, raport rady nadzorczej oraz skonsolidowane sprawozdanie roczne i skonsolidowane sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2004 r. dostępne są w pełnej wersji akcjonariuszom do wglądu w siedzibie Spółki.

2.Udzielenie zarządowi skwitowania za wykonanie obowiązków w roku obrotowym 2004.
Zarząd i rada nadzorcza proponują udzielić skwitowania.

3.Udzielenie radzie nadzorczej skwitowania za wykonanie obowiązków w roku obrotowym 2004.
Zarząd i rada nadzorcza proponują udzielić skwitowania.

4.Przyjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu w celu dostosowania jego treści do przepisów ustawy o integralności przedsiębiorstw i modernizacji prawa zaskarżania (UMAG)

W dniu 17 listopada 2004 r. rząd Niemiec przyjął rządowy projekt ustawy o integralności przedsiębiorstw i modernizacji prawa zaskarżania (UMAG). Ustawa ta przewiduje między innymi wprowadzenie zmian w przepisach regulujących kwestie udziału w walnych zgromadzeniach akcjonariuszy. Zgodnie z tym projektem postanowienia statutu mogą uzależnić udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy lub wykonywanie prawa głosu od uprzedniego zarejestrowania się akcjonariuszy przed zgromadzeniem. Ponadto w przypadku akcji na okaziciela z mocy statutu może zostać nałożony obowiązek poświadczenia posiadania udziałów jako warunek udziału w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy lub wykonania prawa głosu. Ustawa UMAG ma wejść w życie z dniem 1 listopada 2005 r.

Przygotowując się do wdrożenia zaprezentowanej regulacji ustawy UMAG, a w szczególności dla zapewnienia przejrzystości prawnej w odniesieniu do warunków dopuszczających do udziału w najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki w roku 2006, zarząd i rada nadzorcza proponują przyjęcie uchwały następującej treści:

a)W § 18 statutu (miejsce i tryb zwołania zgromadzenia) ust. 3 otrzymuje brzmienie następujące:

"3.Fakt zwołania walnego zgromadzenia akcjonariuszy musi zostać podany do wiadomości publicznej z wyprzedzeniem co najmniej 30 dni przed terminem, do końca którego akcjonariusze są zobowiązani zgłosić swój udział w zgromadzeniu, chyba że zgodnie z obowiązującym prawem dopuszczalny jest krótszy termin.“

b)W § 19 statutu (udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy) ust. 1 do 3 otrzymują brzmienie następujące:

"1.Prawo udziału w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy oraz prawo głosu posiadają jedynie akcjonariusze, którzy na podstawie przedłożonego poświadczenia posiadanych przez siebie akcji Spółki zarejestrują się przed datą walnego zgromadzenia akcjonariuszy na adres podany w treści zaproszenia do momentu upływu ustawowo ustalonego minimalnego terminu.
2.Poświadczenie posiadanych akcji należy uzyskać w drodze potwierdzenia wydanego przez instytucję dopuszczoną do przechowywania papierów wartościowych; poświadczenie musi mieć ważność na dzień przewidziany w tym celu w ustawie. Rejestracja i poświadczenie posiadanych udziałów wymagają formy pisemnej (§ 126b niem. kc) i muszą być sporządzone w języku niemieckim lub angielskim. W treści zaproszenia dopuszcza się inne języki oraz inne instytucje, które będą uprawnione do wydania zaświadczenia.
3.Terminy określone w § 19 ustala się, licząc się wstecz od daty walnego zgromadzenia akcjonariuszy, której się nie wlicza do ustalanego terminu. Jeżeli koniec danego terminu przypada na sobotę, niedzielę lub inny dzień ustawowo wolny od pracy w siedzibie Spółki, to miarodajnym terminem jest ostatni, poprzedzający go dzień roboczy.“

c)W § 21 statutu (przewodniczący walnego zgromadzenia akcjonariuszy, przekaz obrazu i dźwięku) ust. 2 otrzymuje brzmienie następujące:

"2.Przewodniczący kieruje pracami zgromadzenia, określa kolejność omawiania przedmiotów porządku dnia, tryb i kolejność głosowań oraz może stosownie ograniczyć w czasie przysługujące danemu akcjonariuszowi prawo stawiania pytań i zabierania głosu.“

d)Zaleca się, aby po przyjęciu określonych w punkcie 4 porządku dnia uchwał o zmianie treści statutu zarząd zgłosił je do rejestru handlowego dopiero i wyłącznie pod warunkiem wejścia w życie odnośnych postanowień ustawy UMAG w wersji odpowiadającej w głównych zrębach projektowi rządowemu (BR-Drs. 3/05), pomijając jedynie odstępstwa redakcyjne, w tym ewentualne korekty i sprecyzowania, i zmodyfikowanej treścią odpowiedzi rządu federalnego z 9 marca 2005 r. na stanowisko Bundesratu (izby wyższej niemieckiego parlamentu) przedstawione 18 lutego 2005 r.


5.Wybór biegłego rewidenta

Badanie sprawozdania rocznego Spółki za rok obrotowy 2005 rada nadzorcza proponuje powierzyć spółce rewidentów księgowych VERHÜLSDONK & PARTNER GmbH, Wirtschaftsprüfungsgesellschaft - Steuerberatungsgesellschaft, z siedzibą w Berlinie.


Do udziału w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy i do wykonywania prawa głosu uprawnieni są zgodnie z § 19 naszego statutu ci akcjonariusze, którzy swoje akcje zdeponują najpóźniej w poniedziałek, 27 czerwca 2005 r. w kasie Spółki, u jednego z notariuszy w Niemczech, w banku depozytowym papierów wartościowych lub w wyszczególnionym poniżej punkcie depozytowym i pozostawią je tam do momentu zakończenia zgromadzenia.

Punktem depozytowym jest oprócz naszej Spółki bank Bayerische Hypo- und Vereinsbank AG.

Zdeponowanie może nastąpić również w taki sposób, że do zakończenia walnego zgromadzenia akcjonariuszy akcje pozostaną za zgodą punktu depozytowego w zamkniętym depozycie bankowym. W razie zdeponowania akcji u niemieckiego notariusza lub w banku depozytowym papierów wartościowych odpowiednie zaświadczenie należy złożyć w kasie Spółki najpóźniej do poniedziałku, 27 czerwca 2005 r.

Sprawozdanie roczne sporządzone na dzień 31 grudnia 2004 r., sprawozdanie zarządu z działalności spółki, raport rady nadzorczej i skonsolidowane sprawozdanie roczne oraz skonsolidowane sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2004 r. dostępne są w pełnej wersji akcjonariuszom do wglądu w pomieszczeniach służbowych Spółki. Na wniosek każdy akcjonariusz otrzyma jeden odpis tej dokumentacji.

Zwraca się uwagę na fakt, że wykonywanie prawa głosu na walnym zgromadzeniu akcjonariusze mogą zlecić pełnomocnikowi, np. bankowi lub stowarzyszeniu akcjonariuszy. Ponadto akcjonariusze jeszcze przed walnym zgromadzeniem mogą udzielić pełnomocnictwa wyznaczonemu przez Spółkę i związanemu otrzymanymi instrukcjami przedstawicielowi uprawnionemu do wykonywania prawa głosu.
Akcjonariusze, którzy chcieliby udzielić pełnomocnictwa wyznaczonym przez Spółkę przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa głosu, muszą posiadać kartę wstępu na obrady zgromadzenia. W celu otrzymania karty wstępu w terminie stosowne zamówienie należy dostarczyć do banku depozytariusza z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pełnomocnictwa muszą mieć formę pisemną. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa wyznaczonym przez spółkę przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa głosu muszą oni otrzymać w każdym razie instrukcje dotyczące sposobu wykonania prawa głosu. Bez tych instrukcji pełnomocnictwo pozostanie nieważne. Przedstawiciele uprawnieni do wykonywania prawa głosu są zobowiązani do głosowania zgodnie z otrzymaną instrukcją.
Akcjonariusze otrzymają wraz z kartą wstępu szczegóły dotyczące udzielenia pełnomocnictwa
i instrukcji. Stosowne informacje dostępne są także w Internecie na stronie www.bmp.com.

Wnioski przeciwne wobec propozycji złożonej przez zarząd lub radę nadzorczą w odniesieniu do określonego punktu porządku dnia zgodnie z § 126 ust. 1 ustawy o akcjach należy kierować wyłącznie na adres: bmp AG, Investor Relations, Alt-Moabit 59-61, 10555 Berlin, telefaks: (030) 20 30 55 32,
e-mail: ir@bmp.com.
Wnioski przeciwne, które z odpowiednim wyprzedzeniem wpłyną na ww. adres, zostaną niezwłocznie udostępnione pozostałym akcjonariuszom w Internecie na stronie www.bmp.com. Wnioski skierowane na inny adres nie będą uwzględniane. Ewentualne opinie organów zarządzających publikowane będą również w Internecie na stronie www.bmp.com.


Formularze oraz wyjaśnienia dla akcjonariuszy naszej spółki, któych akcje notowane są na GPW w Warszawie zamieszczone są w dołączonych załącznikach.


Podstawa prawna: par. 42 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 marca 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. z 2005 r. nr 49; poz. 463) w związku z art. 81 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi (tekst jednolity: Dz.U.02.49.447 z pózn. zm.)



Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm