pieniadz.pl

Serinus Energy Inc.
Informacja na temat wyników finansowych i operacyjnych za II kw. 2016 r.

12-08-2016


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 22 / 2016
Data sporządzenia: 2016-08-12
Skrócona nazwa emitenta
SERINUS ENERGY INC.
Temat
Informacja na temat wyników finansowych i operacyjnych za II kw. 2016 r.
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Działając na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie Kierownictwo SERINUS ENERGY INC. _"Serinus", "SEN" lub "Spółka"_ informuje, że w Kanadzie za pomocą systemu SEDAR przedstawiane są wyniki finansowe oraz operacyjne za kwartał zakończony 30 czerwca 2016 r.

Uwaga: wraz ze sprzedażą 70 proc. udziału właścicielskiego na Ukrainie co nastąpiło na początku lutego 2016 r., wyniki finansowe uzyskane z tych aktywów zostały przeklasyfikowane do działalności zaniechanej począwszy od okresu trzech miesięcy zakończonego 31 marca 2016 r. Sprawozdania finansowe dla porównywalnych okresów zostały tak przekształcone, by działalność zaniechana była prezentowana oddzielnie od działalności kontynuowanej. O ile nie jest to zaznaczone, wszystkie wartości podane w tym komunikacie odnoszą się wyłącznie do działalności kontynuowanej. Więcej informacji na temat działalności zaniechanej zaprezentowano w Sprawozdaniu Finansowym i Sprawozdaniu Kierownictwa z działalności _ang. Management’s Discussion and Analysis_.

PODSUMOWANIE II KWARTAŁU

- Produkcja przypadająca na działalność kontynuowaną Spółki w II kw. 2016 r. wyniosła 1.206 boe/d, bez zmian w stosunku do 1.206 boe/d odnotowanych w II kw. 2015 r., a w stosunku do 1.154 boe/d z I kw. 2016 r. była wyższa o 5 procent. Wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału wynikał z większej produkcji szeregu odwiertów po przeprowadzonej w I kwartale wymianie pomp.

- Przychody brutto za II kw. 2016 r. wyniosły 4,1 mln USD, co oznacza spadek o 40 proc. w stosunku do II kw. 2015 r. i 8-proc. wzrost w porównaniu do I kw. bieżącego roku. Spadek w stosunku do roku 2015 zasadniczo wynikał z niższych cen surowców, natomiast wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału był proporcjonalny do wzrostu produkcji i wyższych cen.

- Wartość retroaktywna netto _ang. netback_ dla Tunezji wyniosła 11,71 USD/boe w II kw. br. i była znacznie niższa od 24,32 USD/boe uzyskanych w II kw. 2015 r., co w zdecydowanej mierze było skutkiem niższych cen surowców. W porównaniu do I kw. br. netback nieznacznie wzrósł wobec odnotowanych wówczas 11,44 USD/boe, odzwierciedlając wyższe ceny ropy, co zostało częściowo skompensowane przez wyższy udział produkcji z pól objętych wyższą stawką opłat koncesyjnych _ang. royalty_.

- Przepływy środków z działalności operacyjnej za II kw. br. były ujemne i wyniosły 0,7 mln USD, w porównaniu do ujemnych przepływów w wysokości 0,3 mln USD odnotowanych w I kw. 2016 r. oraz _dodatnich przepływów_ 1,9 mln USD w II kw. 2015 r. Spowodowały to te same czynniki jak opisane powyżej w odniesieniu do royalty i netback dla każdego okresu.

- Odnotowana strata netto za kwartał wyniosła 4,0 mln USD w porównaniu do strat w wysokości 1,1 mln USD i 4,1 mln USD odnotowanych odpowiednio w II kw. 2015 r. i I kw. 2016 r. Również w tym wypadku zadziałały te same czynniki, jak uprzednio przedstawione.

- Nakłady inwestycyjne za II kw. 2016 r. wyniosły 0,6 mln USD w porównaniu do 2,5 mln USD odnotowanych za ten sam okres w roku 2015 r.

DZIAŁANIA OPERACYJNE – PODSUMOWANIE I AKTUALIZACJA

- Produkcja ropy i gazu w II kw. wyniosła, odpowiednio, 882 bbl/d oraz 1,9 MMcf/d. Jak pokazano w załączonej podsumowującej tabeli, wydobycie ropy było o 7 proc. niższe niż w tym samym okresie roku 2015, podczas gdy produkcja gazu była o 27 proc. wyższa. Różnice te wynikają z normalnego zróżnicowania działalności operacyjnej, w tym prac rekonstrukcyjnych, zamknięcia odwiertów w celu odbudowy ciśnienia, a także zmiennych odbiorów gazu przez STEG _krajowe przedsiębiorstwo gazownicze, któremu gaz jest sprzedawany_.

- Działając za pośrednictwem swego w 100 proc. zależnego podmiotu Winstar Tunisia B.V. _"Winstar"_, Spółka zawarła z przedsiębiorstwem Shell International Trading and Shipping Company Limited porozumienie handlowe w sprawie sprzedaży ropy wydobywanej przez Spółkę w Tunezji. Porozumienie zawarto na okres pięciu lat, zaś mechanizm cenowy jest konkurencyjny wobec cen uzyskiwanych przez Winstar od innych nabywców ropy wydobywanej przez Spółkę w Tunezji. Korzyści dla Spółki obejmują regularny odbiór ropy przez dużego, renomowanego nabywcę.

DALSZE DZIAŁANIA

Średnia produkcja dzienna _przypadająca na udziały operacyjne SEN_ za okres III kw. 2016 r. do chwili obecnej wynosi ok. 998 boe/d _822 bbl/d ropy, 1,1 MMcf/d gazu_. Sprzedaż gazu z Chouech Es Saida od początku lipca jest ograniczona z uwagi na problemy operacyjne po stronie STEG, natomiast w odwiercie CS-3 wykryto nieszczelność rurek wydobywczych, co wymagało skorygowania. Rozpoczęto już prace naprawcze i oczekuje się, że odwiert wznowi wydobycie przed końcem sierpnia. Kierownictwo szacuje, że rozwiązanie tych kwestii pozwoli odbudować, odpowiednio, około 900 Mcf/d oraz 100 bbl/d produkcji.

Spółka nadal będzie się koncentrować na cięciu kosztów w możliwie szerokim zakresie z jednoczesnym utrzymaniem obecnego poziomu wydobycia w Tunezji. Spółka przewiduje, że wykonanie nowych odwiertów będzie ekonomicznie uzasadnione w przypadku utrzymania się obecnych cen na poziomie czterdziestu kilku USD za baryłkę. Budżet na rok 2016 będzie na bieżąco weryfikowany w przypadku, gdy kierownictwo uzyska pewność, iż takie ceny mogą się utrzymać, a jednocześnie dostępne będzie finansowanie umożliwiające wznowienie prac wiertniczych. Obecna produkcja w Tunezji zachowuje dodatnie saldo przepływów finansowych przy tak niskich cenach jak 30 USD za baryłkę ropy.

W Rumunii Serinus skupi się na doprowadzeniu odkrycia z Moftinu-1001 do fazy produkcji próbnej. W oczekiwaniu na ratyfikację przedłużenia Koncesji Satu Mare o Etap 3, Kierownictwo kontynuuje dopracowywanie programu wierceń i rozpoczęło wstępne projektowanie niezbędnej infrastruktury naziemnej.

Spółka analizuje szereg możliwości finansowania zagospodarowania złóż zarówno w Rumunii, jak i w Tunezji.

DOKUMENTY UZUPEŁNIAJĄCE

Pełne teksty "Sprawozdania kierownictwa z działalności" oraz "Sprawozdania finansowego" zostały zaraportowane w języku angielskim na stronie www.sedar.com, zaś w języku polskim i angielskim zaraportowane z wykorzystaniem systemu ESPI i będą także dostępne na stronie www.serinusenergy.com.

UWAGA

Określenie BOE może być mylące, szczególnie jeżeli występuje samodzielnie. Współczynnik konwersji boe, gdzie 6 Mcf gazu odpowiada ekwiwalentowi jednej baryłki ropy naftowej, wynika z metody zakładającej równoważność energetyczną w odniesieniu do danych pomiarów uzyskanych na końcówce palnika, co nie odnosi się do wartości występujących na głowicy.
Wyniki testów nie muszą stanowić wskaźnika długofalowych wyników ani też ostatecznej wartości wydobycia. Zawarte w niniejszym dokumencie dane wynikające z testów mają charakter wstępny aż do ukończenia pełnej analizy ciśnieniowej odwiertu.

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.comZałącznik:
Serinus - podsumowanie wyników finansowych za II kw. 2016 r. _tabela_

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm