pieniadz.pl

Zawarcie umowy dotyczącej realizacji inwestycji Molo Rybackie w Gdyni (Yacht Park)

14-10-2016


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 25 / 2016
Data sporządzenia: 2016-10-14
Skrócona nazwa emitenta
PHN S.A.
Temat
Zawarcie umowy dotyczącej realizacji inwestycji Molo Rybackie w Gdyni _Yacht Park_
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do Raportu bieżącego nr 75/2014 z dnia 30 października 2016 r. Zarząd spółki Polski Holding Nieruchomości S.A. _dalej "Spółka" lub "Emitent"_ informuje, iż w dniu 14 października 2016 r. spółka zależna od Emitenta - Dalmor S.A. z siedzibą w Gdyni zawarła ze spółką mLocum S.A. z siedzibą w Łodzi umowę sprzedaży udziałów w spółce Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni i realizującą inwestycję Molo Rybackie _Yacht Park_ przy ul. Arkadiusza Rybickiego w Gdyni.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż przez spółkę mLocum S.A. i zakup przez spółkę Dalmor S.A. 2.000 udziałów w kapitale zakładowym spółki Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o. za łączną cenę netto w wysokości 1.000.000,00 zł. Przedmiotowa umowa zawarta została w wykonaniu opcji wykupu _call-bak_ przysługującej spółce Dalmor S.A. zgodnie z postanawianiami Umowy Joint Venture z dnia 30 października 2014 r. Po dokonaniu ww. transakcji spółka Dalmor S.A. posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o.

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. zamierza samodzielnie kontynuować projekt Yacht Park. Inwestycja będzie składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw. Łącznie w ramach kompleksu powstanie 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Molo Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek.

W związku ze skalą przedsięwzięcia, Zarząd Spółki uznał niniejszą informację za istotną.Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne


Podobne

+ więcej

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm