pieniadz.pl

Atlanta SA
Obroty z kontrahentem.

15-06-2016


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2016
Data sporządzenia: 2016-06-15
Skrócona nazwa emitenta
ATLANTAPL
Temat
Obroty z kontrahentem.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd ATLANTA POLAND S.A. z siedzibą w Gdańsku _Spółka_, działając na podstawie Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne, informuje iż w dniu 15 czerwca 2016 r. Spółka otrzymała informację od Jeronimo Martins Polska S.A. o wstrzymaniu dostaw bakalii od Spółki. Powodem ww. decyzji Jeronimo Martins Polska S.A. są nieprawidłowości, sprzeczne z polityką Jeronimo Martins Polska S.A., stwierdzone podczas audytu przeprowadzonego w ATLANTA POLAND S.A. Spółka zobowiązana została do przedstawienia działań korygujących.
Obroty ATLANTA POLAND S.A. z Jeronimo Martins Polska S.A. w okresie ostatnich 12 miesięcy stanowiły 24% wartości całkowitych przychodów ze sprzedaży Spółki. W związku z powyższym, wstrzymanie współpracy z Jeronimo Martins Polska S.A. będzie miało wpływ na wyniki finansowe ATLANTA POLAND S.A.
Jednocześnie Zarząd ATLANTA POLAND S.A. informuje, iż w ciągu roku w Spółce odbywa się kilkanaście audytów i kontroli, dokonywanych przez renomowane jednostki certyfikujące, służby państwowe: Graniczną Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych a przede wszystkim partnerów handlowych Spółki, którymi są między innymi największe przedsiębiorstwa krajowe działające w branży spożywczej, jak i duże międzynarodowe koncerny. Audyt przeprowadzony przez Jeronimo Martins Polska S.A. jest jedynym w ponad 25 letniej historii ATLANTA POLAND S.A., którego wynik jest niekorzystny dla Spółki.
Zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług i dostarczanych produktów jest priorytetem w działalności ATLANTA POLAND S.A. Spółka utrzymuje system zarządzania jakością ISO 9001:2008, System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności BRC jak również system HACCP, który jest narzędziem zarządzania bezpieczeństwem żywności i uniwersalną metodą systematycznej oceny możliwości wystąpienia zagrożeń oraz określenia metod ich eliminacji podczas produkcji żywności.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2020-05-28

+ więcej
  • EUR euro 4,4264 -0,26%  -1,14gr
  • USD dolar 4,0244 -0,64%  -2,60gr
  • GBP funt 4,9316 -1,03%  -5,13gr
  • CHF frank 4,1494 -0,51%  -2,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm